Порто с драматичен успех срещу Брага

09:15
Порто не допусна да бъде изместен от Бенфика на върха в португалската Суперлига и след 10-ия кръг, като двата отбора продължават да бъдат лидери с по 26 точки. Много важна беше победата на драконите с 2:0 като гост над сериозния отбор на Брага, макар че тя дойде с два гола в последните три минути. Те имат и с 1 гол по-добра голова разлика- 26:5 срещу 25:5 за лисабонските орли.

Точни за отбора на Витор Ферейра бяха колумбийските нападатели Джеймс Родригес и Джаксон Мартинес. След това поражение пък Брага реално се прости с мечтите си да се намеси тази година сериозно в битката за титлата, тъй като остава на 3-о място със 17 точки, колкото вече има и Рио Аве след резултатната победа с 5:3 като гост на Витория Сетубал.

Вчера Бенфика спечели с 2:0 като домакин на Олянензе след гол от дузпа на Оскар Кардосо преди почивката и точен удар с глава на капитана Луизао през второто полувреме.