Капитанът на Гент сдаде лентата след конфликт с феновете

13:53
Капитанът на белгийския първодивизионен футболен клуб Гент Иломб Мбойо се отказа от лентата след пропусната дузпа и конфликт с феновете на отбора.

25-годишният Мбойо, който има два мача за националния отбор на Белгия, имаше шанс да изравни резултата в 15-ата минута на съботния домакински мач от първенството срещу Ваасланд-Беверен, но стреля несериозно край вратата от бялата точка. След края на срещата, загубена с 0:2, той изпусна нервите си и размени остри реплики със запалянковци на Гент.

Мбойо се извини на феновете на специална пресконференция, на която обяви и решението си да се откаже от капитанската лента. Гент няма победа в осем поредни мача, а тази вечер излиза в четвъртфинал за купата на страната срещу Андерлехт, от който падна с 0:5 през октомври в шампионата.