Хамбургер и Херта със самоубийствен хикс

19:54
Хамбургер и Херта завършиха 1:1 в мач от 30-я кръг на германската Бундеслига. Резултатът обаче е крайно неприятен за шампионските амбиции и на двата тима. Равенството изкачи гостуващият в този мач тим от Берлин на 3-а позиция с актив от 56 точки, а Хамбургер остана пети с 55. Лидер е Волфсбург с 60 точки.

Двата отбора изиграха динамично и интересно първо полувреме, с положения и пред двете врати. В 8-а минута Марсел Янсен откри за домакините, а след попадението шансове за нови попадения имаше и пред двете врати. Гостите изравниха в 66-а минута, след като Марко Пантелич свали една топка към Гойко Качар, който с плътен далечен шут направи резултата 1:1.

В другия днешен мач от Бундеслигата, Кьолн победи у дома Вердер Бремен с 1:0. Единственият гол за "козлите" вкара бившият нападател на Литекс Миливое Новакович.