Еспаньол удари лошо Валенсия, Атлетико победи Бетис

08:31
Закъсалият през този сезон тим на Еспаньол постигна авторитетна победа с 3:0 у дома над Валенсия в мач от 34-я кръг на испанската Примера. Роман Мартинез в 66-а минута изведе каталунския тим напред в резултата, а в 82-а Николас Пареха вкара втори гол във вратата на "прилепите". Андерсон Нене в последната минута от дузпа направи успехът на своите класически.

Еспаньол вече има 38 точки и се изкачи на 14-о място в класирането, а Валенсия остава на 4-а позиция с 56 точки.

Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Бетис с 2:0 в последния мач от кръга и се придвижи на 5-о място в класирането. И двете попадения за "дюшекчиите" вкара уругвайският нападател Диего Форлан в 14-а и 89-а минута.

Атлетико вече е само на точка зад четвъртия Валенсия и на 5 зад третия Севиля. Бетис заема 15-а позиция с 37 точки, но все още не си е осигурил оставането в Примера.