Левски загуби първата си контрола в Кипър

17:27
Левски загуби с 0:2 от швейцарския футболен клуб Аарау в първата контролна среща на сините по време на зимната подготовка в Кипър. В състава на Илиан Илиев дебютираха четирите нови попълнения, а освен това на терена излязоха и голяма част от юношите на отбора.

Старши треньорът Илиев заложи на изцяло нова двойка централни защитници през първата част, когато на терена излязоха завърналият се от период под наем Йордан Милиев и привлеченият от Черноморец Бургас Пламен Димов. Те допуснаха няколко положения пред Пламен Илиев, а в две от тях паднаха и головете за швейцарците. Аржентинецът Данте Адриан Сенгер откри в 16-та минута след центриране от корнер, а само десет по-късно той покачи на 2:0 след хубав пробив и подаване от страна на Артур Йоница.

Илиев замени целия отбор на почивката, а в защита застанаха Роман Прохазка, Димитър Везалов, Ромен Ели и Орлин Старокин. Те удържаха мрежата на дебютиралия Михаил Иванов "суха", но съотборниците им в атака не успяха да вкарат гол. Чисти положения изпуснаха Радослав Цонев и Владимир Гаджев.