Ботев направи равен с руснаци в Кипър

17:51
Ботев Пловдив завърши 2:2 срещу последния в руската втора дивизия отбор Химки в първата си контрола на лагера в Кипър. Тодор Неделев откри резултата в полза на Ботев в 8-ата
минута с удар от границата на наказателното поле.

Химки изравни с попадение на капитана Рамашенко от дузпа в 27-а минута за нарушение на вратаря Стаховяк. В 52-а минута Комов изведе Химки с удар отблизо.

Ботев стигна до равенството след гол от дузпа в 75-а минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Химки. Точен от бялата точка бе Николай Павлов.

Малко преди края Ботев пропусна да се поздрави с победата, след като влезлият като резерва Станислав Костов отблизо с глава стреля право във вратаря.

Дебют за Ботев направи каращият пробен период холандски защитник Марлон Перейра, както и вратарят Филип Димитров.