Левски завърши 3:3 с Виктория (снимки)

19:33
Левски завърши наравно 3:3 с чешкия футболен клуб Виктория Пилзен в своя втори контролен мач от зимната подготовка. Той беше и последен за тима на Илиан Илиев от първия етап на лагерите в Кипър.

Титулярната двойка централни защитници на Левски, този път в лицето на Даниел Димов и Димитър Везалов, отново допусна два гола през първата част, както се случи и срещу Аарау, когато синята врата отбраняваха Йордан Милиев и Пламен Димов.

Михал Дуриш откри в третата минута при положение сам срещу титуляра Михаил Иванов, а в 39-ата Давид Лимберски покачи на 2:0 от дузпа.

Чехите пропуснаха и още две добри положения до почивката, когато вместо да водят с повече, те се оттеглиха само с един гол преднина. Точен за Левски беше новото попълнение Стефан Велев, който беше точен с хубав удар извън наказателното поле в 41-ата минута.

Старши треньорът Илиан Илиев смени само трима футболисти на почивката, а влизането на Жоао Силва в игра беше от решаващо значение. Именно той изравни за 2:2 след едва три минути игра през втората част, след като се възползва от подаване на Милен Василев пред вратата на чехите. Виктория поведе отновов 62-ата минута чрез Марек Бакош, но  Левски отговори само пет по-късно с попадение на Владимир Гаджев, който отне топката от вратаря на чехите и изравни.

В следващите минути халфът на сините пропуснаха друго добро положение, а Роман Прохазка, появил се в игра на мястото на Станислав Ангелов, стреля от близо в тялото на вратаря на Виктория. Словакът носеше вината за третия гол на чехите, след като подари топката на съперниците и резервният страж Пламен Илиев остана безпомощен.

До края на мача не паднаха повече голове и двата отбора завършиха наравно 3:3. За Левски цял мач играха Нуно Пинто и Стефан Велев.

Състав на Левски: Михаил Иванов (46 - Пламен Илиев), Дъстли Мулдер (74 - Христо Попадийн), Даниел Димов (74 - Милиев), Димитър Везалов (60 - Ели), Нуно Пинто, Станислав Ангелов (46 - Прохазка), Милен Василев (71- Борислав Цонев), Стефан Велев, Базил Де Карвальо (46 - Жоао Силва), Владимир Гаджев (74 - Йовов) и Илиян Йорданов (60 - Антонио Вутов).