Ботев направи равен с поляци в Агия Напа

20:13
Ботев Пловдив записа ново реми в контролите си на кипърска земя. Възпитаниците на Станимир Стоилов завършиха 1:1 с полския Корона във втората си проверка от лагера в Агия Напа. Точен за „жълто-черните” бе Костадин Дяков в последната минута на двубоя, а малко преди това Киерч бе извел тимът от Киелце напред в резултата.

През първото полувреме головите положения пред двете врати липсваха. Ботев контролираше играта и владееше повече топката, но футболистите в жълто-черен екип трудно пробиваха групирания пред наказателното си поле противник. „Канарчетата” опитаха няколко далечни удара, като най-опасен от тях бе шутът на Тодор Неделев в 37-ата минута, при който топката премина на сантиметри встрани от лявата греда. В същото време българският тим не остави възможност на Корона да атакува и не допусна нито една опасност пред Адам Стаховяк.

През втората част в двата отбора бяха извършени доста смени, а в хода на срещата Мъри Стоилов смени позициите на няколко футболисти на различни позиции. В 50-ата минута Вандер шутира в ръцете на вратаря. Постепенно Ботев пристисна своя противник около и в наказателното поле, което доведе до няколко опасни центрирания и разбърквания пред вратата на Корона, но до гол в тези минути не се стигна. В 70-ата минута влезлият на смяна Росен Андонов извади опасен шут на Цебула под гредата. Седем минути по-късно поляците поведоха с гол на защитника Киерч, който се извиси на първа греда след центриране от корнер и откри резултата – 0:1.

Последва нов натиск на Ботев и редица шутове на Дяков, Христов, Галчев и новото попълнение Луис Педро, а стражът на Корона спаси удар на Бамого от чиста позиция. Логичното все пак се случи в последната минута, когато Галчев центрира от свободен удар, топката стигна до Дяков, който с левия крак изравни – 1:1.

БОТЕВ: Стаховяк (60-Андонов), Христов, Спрокел (66-Караславов), Грънчаров (46-Артур), Минев (66-Рахов), Галчев, Иршак (70-Костов), Огнянов (46-Луис Педро), Неделев (60-Перейра), Вандер (66-Дяков), Цветков (75-Бамого)

КОРОНА: Малковски, Голански, Стано, Киянскас, Силвестрак, Завистовски, Ленартовски, Янота, Корзум, Соболевски, Ангиелски (Киерч, Маларсик, Боджиоч, Лисовски,Йованович, Фосманчик, Цебула, Маркович, Ямрож, Зевлаков)