Мексико не победи у дома, САЩ загуби в Хондурас

11:04
Мексико прекъсна серията си от 19 поредни победи на стадион Ацтека и на старта на финалните квалификации в зона КОНКАКАФ завърши 0:0 с Ямайка. За последно мексиканците не са постигали победа на своя домашен терен на 9-и ноември 1997-а година, когато направиха 3:3 с Коста Рика.

Иначе в Северна и Централна Америка, както и Карибите, мексиканците и САЩ винаги са сред фаворитите. Именно отборът на САЩ поднесе другата изненада, като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Хондурас. Третата среща между Панама и Коста Рика завърши 2:2.

"Нямам представа на какво се дължи този наш слаб мач, но е
повече от притеснително, тъй като става въпрос и за домакинство", обясни старши треньорът на мексиканците Хосе Мануел де ла Торе, който от декември 2010-а година насам има 12 победи в 12 официални мача.

"Досега е имало срещи да играем грозно, но да печелим мачовете си. Но днес не се получи, допълни треньорът. Следващият кръг от кампанията е на 22-и март, когато Мексико гостува на Хондурас, Ямайка е домакин на Панама, а САЩ- на Коста Рика. Първите три отбора от тази група се класират директно, а заелият 4-а позиция ще играе бараж с представител на друга зона.

"Знаехме, че ще бъдем притиснати и на терена, и от трибуните. Така че бяхме подготвени за ситуацията. И мисля, че момчетата се справиха", коментира селекционерът на Ямайка Алфредо Монтесо.

Неговата страна се е класирала до момента едва веднъж на Мондиал- през 1998-а година във Франция. Преди старта на квалификациите той даде на своите шансове около 17 процента за класиране, но сега отбеляза, че малко са се увеличили.

Хондурас успя да обърне САЩ от 0:1 до 2:1, въпреки че Клинт Демпси откри резултата в 36-ата минута. Пет минути преди края на полувремето обаче защитникът на Олимпия (Тегусигалпа) Хуан Карлос Гарсия изравни за домакините. 11 минути преди края на срещата Джери Бенгстон направи обрата пълен за радост на 40-те хиляди зрители на стадиона в Сан Педро Сула.

Коста Рика се вдигна и от 0:2 при визитата си на Панама стигна до точката. Домакините поведоха чрез Луис Енрикес в 15-ата и Роман Торес в 26-ата минути. Капитанът на костариканците Алваро Саборио намали в 39-ата минута, а пет преди края подаде на нападателя на Фулъм Брайън Руис, който оформи крайното 2:2.