Мицански изпорти дузпа срещу Унион Берлин

17:28
Българският нападател Илиян Мицански пропусна дузпа и лиши Инголщад от победата при гостуването на Унион Берлин в мач от 22-ия кръг на германската втора футболна Бундеслига. Двубоят завърши 1:1.

В третата минута на добавеното време Мицански беше повален в наказателното поле от хърватина Роберто Пунчеч. Българинът застана зад бялата точка и копна топката в средата на вратата, но нацели напречната греда.

Преди това Мицански беше с основна заслуга за първото попадение. Той изведе в добра позиция в пеналта Карл-Хайнц Лапе, който веднага намери непокрития Флориан Хелер, който отблизо изведе Инголщад напред. Адам Немец обаче изравни за четвъртия в класирането с глава пет минути преди края.

Инголщад е десети с 30 точки. Лидер е Айнтрахт Брауншвайг с 51 точки, пред Херта с 49 точки и Кайзерслаутерн с 38 точки и мач по-малко.