Башов изработи дузпа при загуба на АЕП Пафос

15:38
Башов изработи дузпа
при загуба на
АЕП Пафос
Българският нападател Костадин Башов игра цял мач и изработи дузпа при загубата на АЕП Пафос с 1:2 от гостуващия Омония Никозия в мач от 24-ия кръг на кипърското футболно първенство.

Башов, който се завърна в игра след 2-седмично отсъствие заради контузия на глезена, беше най-добър за домакините. Българинът беше повален в наказателното поле в 64-ата минута и бившият национал на Кипър Александрос Гарпоцис вкара почетното попадение за АЕП от бялата точка.

Омония стартира силно мача с два гола в първите десет минути на Андре Шембри и Димитрис Христофи, а в края на мача удържа натиска на домакините и с успеха се изкачи на четвърто място с 47 точки.

Лидер е АПОЕЛ Никозия с 60 точки, а АЕП Пафос, който стартира сезона с минус 9 точки заради финансови неуредици, остана на 14-а позиция с 6 точки.