Черно море и Светкавица с нулево реми

17:49
В слаб мач със само два точни удара в очертанията на вратите Черно море и Светкавица завършиха 0:0 в контролна среща, играна във Варна. Двубоят беше повторен дебют за треньора на гостите Мирослав Миронов.

През първата част домакините бяха по-активният отбор, но трудно създаваха голови ситуации. Още в 5-та минута треньорът на Черно море Георги Иванов направи принудителна смяна. Тодор Колев явно получи разтежение и бе заменен от Кристиан Идалго. Първата сериозна възможност за Черно море бе в 7-та минута, когато Кристиан Идалго стреля опасно от повече от 20 метра, но топката мина встрани от вратата. Най-чистото положение за домакините бе в 28-та минута когато топката попадна у Единилсон Бергонси на 3-4 метра от вратата, но той не уцели той стреля много неточно.

През втората част футболистите на Светкавица поизравниха играта, но нито те, нито домакините успяха да създадат чисти голови положения. За цялото второ полувреме двата отбора се отчетоха с няколко далечни и неточни удари. В 88-та минута Георги Божилов отправи страхотен удар към вратата на гостите от пряк свободен удар, но вратарят на Светкавица Иван Георгиев атрактивно спаси. Минута по-късно Бекир Расим нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Наставникът на Черно море Георги Иванов използва 18 футболисти в срещата, от които шестима юноши на клуба.