Мексико и САЩ с реми в дербито на КОНКАКАФ

11:42
САЩ измъкна 0:0 като гост на Мексико в мач от третия кръг в последната фаза на световните квалификации по футбол в зона КОНКАКАФ. Така само за втори път в историята американците стигнаха на точка при гостуването си на съперника в световните квалификации, а 95 хиляди запалянковци си тръгнаха разочаровани от митичния "Ацтека".

Домакините имаха превъзходство и владееха повече топката, но не успяха да преодолеят солидната защита на противника. Мексиканците поискаха дузпа в 76-ата минута, когато Хавиер
Акино падна след съприкосновение с Морис Еду в наказателното поле, но гватемалският главен съдия Валтер Лопес не посочи бялата точка. В самия край отличният в този мач вратар на американците Брад Гузан се намеси решаващо след силен удар на Анхел Рейна, за да запази точката за тима си.

САЩ е на трето място в класирането с 4 точки, а Мексико е пети след три последователни равенства. Първите три отбора се класират директно за Мондиал 2014, а четвъртият играе бараж на разменено гостуване срещу Нова Зеландия.

Панама победи гостуващия Хондурас и излезе начело в подреждането с 5 точки. Луис Техада изведе домакините напред още във втората минута, а Блас Перес оформи успеха четвърт час преди края.

Коста Рика се изкачи на втора позиция с 4 точки след 2:0 над гостуващия Ямайка. Майкъл Юмана откри резултата в Сан Хосе в средата на първата част, а Диего Калво реши всичко осем минути преди края. След поражението Ямайка падна на дъното на класирането с 2 точки.