Фенове на АЕК нахлуха на терена и прекратиха мач (снимки и видео)

21:47
Привърженици на АЕК Атина нахлуха на терена в 88-та минута на директния сблъсък за оцеляване срещу Пантракикос в резултат на което мачът бе прекъснат, а след това и прекратен. Причина за гневната реакция на феновете стана автоголът на Боядзис в 87-та минута при резултат 0:0.

В крайна сметка главният съдия и дежурният делегат решиха срещата да не продължи. Заради инцидента, за АЕК бе обявена служебна загуба -0:4.

До края на редовния сезон остава един кръг и теоретично атиняни имаха шанс за спасение дори при загуба в скандалния мач, ала регламентът за нахлуване предвижда наказание от -2 точки. Това означава, че за първи път в своята славна история  АЕК се разделя с елита.

11 пъти шампион на Гърция и 14 пъти носител на купата
АЕК е един от грандовете на гръцкия футбол, като в началото на този век жълто-черните дори играха в групите на Шампионската лига. Клубът изпадна във финансов колапс и това се отрази върху представянето на отбора в последните няколко сезона..

АЕК е 11 пъти шампион на Гърция и 14 пъти носител на купата на страната. Последната титла е през 1994-та. Жълто-черните са полуфиналисти в турнира УЕФА Къп през 1977-ма година, имат четвъртфинал в КЕШ през 1969-та и  два четвъртфинала за КНК, съответно през  1997 и 98-ма.

Както се вижда на снимките, част от нахлулите фенове не пропуснаха да приберат "за спомен" футбоните обувки, които завариха на опразнените резервни скамейки.