Трагичен Реал се срина и срещу Майорка на \"Бернабеу\"

08:55
След успеха си миналия уикенд срещу шампиона Барселона, Майорка победи и другия испански гранд Реал Мадрид с 3:1 на "Бернабеу".

Двубоят започна обнадеждаващо за "кралския клуб" и Раул в 20-а минута с глава откри резултата след центриране на Игуаин. Гостите обаче изравниха 6 минути по-късно, когато Хуан Аранго излезе на чиста позиция и преодоля Икер Касияс за 1:1.

Тимът от Балеарските острови наложи волята си след почивката и Клебер Сантана в 59-а минута се подигра с трагичната защита на "белия балет", навърза половината отбор на Реал и изведе Майорка напред. В 71-а минута Аласан Кейта финтира двама бранители, влезе в наказателното поле на "кралския клуб" и със силен шут прониза Касияс за трети път.

Загубата е четвърта поредна за Реал, а Майорка записа дубъл над грандовете в Примера.