Камата дебютира начело на ЦСКА с равенство

20:21
ЦСКА и Светкавица (Търговище) завършиха наравно 1:1 в първата контрола на червените от подготовката за новия сезон.

Срещата бе неофициален дебют за Христо Стоичков начело на ЦСКА. Минути преди мача се оказа, че Стоичков дебютира не само като старши треньор, но и като собственик на клуба, след като Димитър Борисов и Иво Иванов му прехвърлиха всички акции.

Учебната игра се игра в три части по 30 минути при засилен интерес на стадиона в Етрополе.

Още в началото на мача нападателят на ЦСКА Спас Делев се контузи и бе заменен принудително от Антон Карачанаков, за когото това бяха първи игрови минути след продължително лечение на тежка контузия. След равностойна първа третина постепенно ЦСКА взе инициативата. Малко след началото на втората част капитанът на червените Мишел Платини се озова на чиста позиция, но ударът му от 12-13 метра бе избит от вратаря на Светкавица.

В третата част Христо Стоичков смени всички титуляри и това позволи на Светкавица да изравни играта. В 65-ата минута изненадващо футболистите от Търговище поведоха в резултата след неспасяем удар на резервата Стоян Георгиев.

До края отборът на Светкавица упражняваше преса и затрудни максимално червените резерви в изнасянето на топката. В 78-ата минута отново Стоян Георгиев се озова на стрелкова позиция, но този път вратарят Анатоли Господинов изби в корнер.

Три минути преди края все пак ЦСКА стигна до равенството след хубав гол на Григор Долапчиев, който майсторски се обърна и стреля от движение неспасяемо в долния десен ъгъл.

Състав на ЦСКА: Томас Черни (32-Божидар Стойчев), Михаил Венков, Спас Делев (24-Антон Карачанаков), Лукас Саша, Марсиньо, Юсуф М'Чангама, Венцислав Василев, Мишел Платини, Ангел Грънчов, Васил Попов, Нджонго Присо (в третата част в игра влязоха: Анатоли Господинов, Бруно Октавио, Пламен Крачунов, Камен Хаджиев, Станко Йовчев, Анисе, Ивайло Чочев, Богомил Христов, Николай Дюлгеров, Григор Долапчиев, Александър Якимов)