Цвети прегази рускиня в първия кръг на Уимбълдън

21:26
Цветана Пиронкова стартира по впечатляващ начин участието си на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", като победи рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:0, 6:1 в първия кръг на надпреварата. Българката изнесе лекция на своята съперничка на любимия си турнир, където постигна най- големите си успехи в кариерата - полуфинал през 2010 г.

Пиронкова не даде гейм на съперничката си в първия сет.

Българката доминираше тотално и във втория, като Павлюченкова спечели само един гейм, което предизвика окуражаващите аплодисменти на публиката. Рускинята така и не успя да влезе в мача и допусна сериозно количество непредизвикани грешки. Павлюченкова получи и контузия, и поиска лекарска помощ при 4:1 във втория сет заради проблем с глезена. Все пак рускинята доигра мача, но загуби след по-малко от час игра.

Във втория кръг Пиронкова ще срещне победителката от мача между Магдалена Рибарикова и Барбора Захлавова-Стрицова.

С успеха си срещу Павлюченкова българската тенисистка заработи 38 000 паунда от наградния фонд и 100 точки за ранглистата.