Литекс се наложи минимално над Светкавица

20:14
Литекс победи Светкавица (Търговище) с 2:1 в приятелски мач по, игран на Градския стадион в Ловеч.

Литекс откри резултата с попадение на Мирослав Манолов в 63-ата минута, когато нападателят на ловчанлиите получи топката на чиста позиция след грешка на стража на гостите. Светкавица изравни след идентично положение само осем минути по-късно, но оранжевите стигнаха до победата в самия край на мача. Влезлият като резерва Георги Миланов беше съборен в наказателното поле на гостите и Манолов оформи крайното 2:1 от дузпа.

В мача срещу тима от Търговище близо час игра и българският национал Николай Бодуров, който се излекува от травма, получена през пролетния полусезон на "А" група.

Състави:

Литекс: Пиргов, Недялков, Божиков, Попов, Бодуров, Ванжер, Колев, Манолов, Малинов, Берберович и Цветанов.

Светкавица: Георгиев, Райчев, Траянов, Димитров, Йошев, Илиев, Вълчев, Чипев, Любенов, Стоев и Никовски.