Литекс разгроми Академик в Свищов

21:11
Литекс постигна безпроблемна победа с 4:0 като гост над Академик Свищов. Убедителният успех в контролата дойде след попадения на латиноамериканците Ванжер и Джордан, които се разписаха по два пъти. Новото попълнение Миро Манолов пък се отчете с две асистенции. Спарингът предизвика сериозен интерес в дунавското градче и над хиляда зрители дойдоха на трибуните да го изгледат.

Още в 5-ата минута ловчанлии откриха резултата. Отлична индивидуална акция на Момчил Цветанов отляво завърши с прострелен пас в малкото наказателно поле, където бразилецът Ванжер засече за 0:1. В 22-ата минута Берберович стреля силно по диагонала, но Йончев с мъка изби. Малко след това отличен шанс за гол се отвори и пред Страхил Попов, но той не успя да порази с глава вратата след изпълнен корнер от Цветанов. В 37-ата минута домакините можеха да изравнят след контраатака. Нападателят Добри Петров се озова очи в очи с Пиргов, но вратарят излезе предвидливо и го неутрализира. При добавката Тодор Тодоров опита да намери опразнената врата, но притичалият Берберович хладнокръвно изчисти.

Втората част започна с пропуск на Миро Манолов, който сам срещу вратаря изпусна чиста ситуация. Веднага след това обаче нападателят се реваншира с точен извеждащ пас към партньора си в атака Джордан, при който колумбиецът майсторски покачи за 0:2 в 50-тата минута.

Литекс не спря да доминира до края на мача. В 79-ата минута кариоката Ванжер се разписа с техничен удар от границата на пеналта. Пет минути по-късно и другият латиноамериканец в състава - Джордан, блесна с красиво попадение. Снажният таран бе
изведен с двойно подаване от Манолов и с топовен удар под гредата оформи крайното 0:4.

Състави:

Академик (Свищов): Йончев, Граматиков, Трифонов, Крачунов, Кр. Михаелов, Ив. Михаелов, А. Иванов, Антонов, Игнатов, Петров, Тодоров

Литекс: Илко Пиргов, Васил Божиков, Ивелин Аладжов, Страхил Попов, Илия Миланов, Ванжер да Силва, Джордан, Кристиян Малинов, Берберович, Петър Златанов, Момчил Цветанов (Бодуров, Динчев, Недялков, Манолов, Орлинов, Колев)