Драматичен 1/4-финал за Турция

06:08
Отборът на Турция е вторият полуфиналист на Евро 2008 , след като спечели мача си срещу Хърватия след изпълнение на дузпи .
/>
/> През всичките 90 минути на редовното време "шахматистите" създаваха положения , които пропускаха с лека ръка . Ивица Олич ще помни тази злощастна за него и съотборниците му вечер , след като имаше няколко наистина прекрасни положения за гол пред себе си , но мерникът и късметът му изневериха . Още в 17-та минута след отличен пас на Модрич , той не успя до отклони топката в мрежата . В 51-та друг негов пропуск , последвал от още един преди турски защитник да изчисти в ъглов удар .
/>
/> В 62-та минута играчът се озова очи в очи с пазелият в тази среща Рюстю , но съдийската бригада отсъди засада . В 72-та минута пак той с глава прати топката на см . от гредата , а в 90 мин . Рюстю се оказва последна преграда пред нападателя . Пропуск след пропуск , които несъмнено ще тежат на съвестта на играчът на Хамбургер .
/>
/> Турците нямаха кой знае колко сериозни положения за попадение , като през първото полувреме се отчетоха с един хубав далечен изстрел на Топал , а през второто повече мислеха за това как да се опазят "сухи" .
/>
/> Продълженията донесоха доста емоции в самия си край , а в тях герои бяха влезлите като резерви Класнич и Семих .
/>
/> Хърватите успяха да отбележат , когато при едно центриране от страна на новия съотборник на Митко Бербатов Модрич , Класнич с глава преодоля турския страж - 1:0 < /strong> , а до края на двубоя имаше точно 3 минути .
/>
/> И когато възпитаниците на Славен Билич се виждаха победители , Турция отговори с красив гол на Семих - 1:1 < /strong> и дузпи .
/>
/> При изпълнението на 11-метровите удари Модрич , Ракитич и Петрич не успяха да отбележат и по този начин позволиха на южната ни съседка да ликува .
/>
/> Възпитаниците на Фатих Терим не бяха по-добрия отбор , но бяха по-щастливия , а не рядко се случва футболното щастие да надделее над футболната логика .
/>
/> Така в единия 1 /2-финал ще се срещнат Германия и Турция , докато противниците в другия ще бъдат определени след мачовете днес и утре .