Бандаловски дебютира за Льовен, Хазуров резерва за Лиерс

09:34
Бившият капитан на ЦСКА Иван Бандаловски дебютира за новия си отбор ОХ Льовен в първенството на Белгия. В среща от третия кръг Льовен завърши 1:1 като гост на КВ Остенде. 26-годишният краен защитник започна като титуляр и игра пълни 90 минути.

Гостите откриха резултата след гол от дузпа на Мохамед Месуди в 37-а минута, а в 61-та отново от дузпа Йоан Брукар изравни за Остенде. Льовен е на последно място в класирането след третия кръг с 1 точка актив.

Българският нападател Костадин Хазуров игра едно полувреме за тима на Лиерс, който завърши 1:1 срещу гостуващия Серкъл Брюж в друг мач от кръга. Рашид Бурабия направи 1:0 в 21-та минута, а Гаел Еток изравни в 76-та минута.

Хазуров се появи на терена на почивката, заменяйки Рашид Фарси. В 59-та минута българинът получи и жълт картон. Отборът на Лиерс заема предпоследното място във временното класиране с 1 точка. Лидер е Локерен със 7 точки.