Борусия (Д) с трудна победа за Купата (видео)

22:33
Отборът на Борусия Дортмунд се класира драматично за осминафиналите на турнира за Купата на Германия, след като излъга втородивизионния 1860 Мюнхен в продълженията.

Редовното време на мача приключи при нулево равенство, но в началото на първото полувреме Доминик Щал от домакините предизвика 11-метров наказателен и получи директен червен картон за нарушението си, а дузпата бе реализирана от Пиер-Емерик Обамеянг. В 118-ата минута пък Хенрих Мхитарян сложи точка на спора и оформи крайното 2:0.

В другите осминафинални срещи Аугсбург надигра Пройсен Мюнстер с класическото 3:0, Зандхаузен се наложи над Виденбрюк с 3:1, а Волфсбург спечели домакинството си на Аален с 2:0.