Експериментална Италия вкара три на Северна Ирландия

09:12
Отборът на Италия, който е съперник на България в 8-а квалификационна група за световното първенство в ЮАР 2010, победи с 3:0 Северна Ирландия в контролна среща, играна в Пиза.

Селекционерът на "адзурите" Марчело Липи експериментира със състава си и заложи на няколко дебютанти, които обаче не го подведоха.

Джузепе Роси откри резултата в 20-а минута с хубав удар от границата на наказателното поле. В 53-а минута футболистът на Лацио Паскуале Фоджа покачи на 2:0, а нападателят на Киево Серджио Пелисиер фиксира крайното 3:0 в 72-а минута.

Дженаро Гатузо се завърна в титулярния състав на Италия след продължително лечение на контузия и бе заменен на почивката от Матео Бриги.

Ето и съставът на "адзурите":

Италия: Маркети; Сантон, Легроталие, Гамберини, Гросо (46-Досена), Гатузо (46-Бриги), Д` Агостино (75-Галопа), Монтоливо (46-Паломбо), Роси, Пацини (62 -Пелесиер), Маскара (46 -Фоджа)