Бразилия излезе начело в Южна Америка след фиеста в Уругвай

09:35
Бразилия победи Уругвай с 4:0 като гост в световна квалификация за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР.

Убедителният успех изкачи "златистите" на първото място в Зона Южна Америка. Домакините от Уругвай се представиха на ниво и през по-голямата част от двубоя бяха равностойни на "селесао", но се успяха да отбележат гол. Попаденията за бразилците бяха дело на Дани Алвеш, Жуан, Луиш Фабиано и Кака.

В 12-а минута Алвеш се възползва от грешка на противниковия вратар и откри резултата, а защитникът Жуан с глава удвои в 35-а. До края на първото полувреме Диего Форлан на два пъти имаше шанс да изравни, но пропусна.

В 52-а минута Луиш Фабиано след пас на Кака наказа за трети път домакините. Крайното 4:0 оформи Кака 15 минути преди края.

В друг мач от Зона Южна Америка, Аржентина победи Колумбия у дома с минималното 1:0 и се изкачи на 3-а позиция в класирането.