Драматична победа изкачи Гингам на пето място

10:29
Новакът в елита Гингам се изкачи пред Олимпик Марсилия във временното класиране на френското първенство, след като се наложи с 2:1 над Аячо с два късни гола и спечели четвърти успех в последните си пет мача. Гингам е пети с актив от 17 точки, като по толкова имат още Олимпик и Ница.

Аячо поведе в резултата три минути преди почивката, когато вратарят на домакините Нди Асембе изпусна топката в собствената си врата след удар с глава на Бенджамин Андре. Гингам изравни след удар със задна ножица на Клаудио Бовюе само четири минути преди последния съдийски сигнал, а Мустафа Диало оформи крайното 2:1 с глава в добавеното време.

Ница загуби с 0:1 от Бастия, а Рен разгроми Тулуза с 5:0 и зае осмото място в Лига 1.