Иван Иванов с цял мач при равенство на Базел

10:22
Българският национал Иван Иванов игра пълни 90 минути при равенството 1:1 на Базел като гост на новака Аарау в мач от 14-ия кръг на първенството на Швейцария.

Домакините поведоха в резултата в 50-ата минута след гол на Линус Халениус. Капитанът Марко Щрелер донесе равенството за Базел с гол в третата минута на добавеното време.

Шампионът Базел запази лидерската си позиция във временното класиране с 27 точки, с две повече пред втория Грасхопър, който обаче е с мач по-малко.

Друг български футболист - Димитър Рангелов игра цял мач при загубата на Люцерн с 0:3 като гост на Сион. За домакините се разписаха Асифуа-Инком в 4-ата минута, Овидиу Ереа в 72-ата от дузпа и Дарио Видошич в 80-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 71-ата минута, когато Флариан Щаел получи директен червен картон. Люцерн остава на трето място в класиране с 22 точки.