Испания се подигра с Нова Зеландия

23:19

Испания започна вихрено турнира за Купата на Конфедерациите и разгроми Нова Зеландия с 5:0. Фернандо Торес вкара бърз хеттрик в първите седемнайсет минути и тотално уби скромния противник на Ла Фурия.

Нападателят на Ливърпул вкара в 6-а минута за 1:0. Торес разстреля вратаря с тупалка от границата на наказателното поле. Девет минути по-късно Давид Вия подаде топката на Торес в малкия пеналт и "Ел Ниньо" само подложи крака си, за да удвои преднината на своя тим. В 17-а минута Капдевила центрира на главата на Фернандо Торес и резултатът стана класически. Шест минути по-късно отново Капдевила нахлу отляво и даде къс пас на Франсеск Фабрегас, който от няколко метра на празна врата направи резултата 4:0. След това попадение испанците поуспокоиха темпото и изчакваха края на първото полувреме.

През второто полувреме испанците продължиха да бележат, като още в 47-а минута Давид Вия се възползва от грешка на бранителя Боуенс и от близко разстояние вкара за 5:0. В останалата част от срещата европейският шампион доиграваше срещата в спокойно темпо, като Висенте Дел Боске дори замени най-големите си звезди, за да спести техните сили за предстоящите срещи на Ла Фурия.

Нова Зеландия- Испания - 0:5

0:1 - Торес - 6 мин
0:2 - Торес - 15 мин
0:3 - Торес - 17 мин
0:4 - Фабрегас - 24 мин
0:5 - Вия - 47 мин

Нова Зенландия: Глен Мос, Дейв Мълигън, Андрю Боуенс, Иван вичелич, Тони Лоххед, Джереми Броки, Саймън Елиът, Тим Браун, Лео Бертос, Крис Килън, Шейн Шмелц

Испания: Икер Касияс, Серхио Рамос, Карлес Пуйол, Раул Албиол, Йоан Капдевия, Шави Ернандес, Шаби Алонсо, Франсеск Фабрегас, Албърт Риера, Фернандо Торес, Давид Вия

ip
15.06.2009 14:15

Точно така,феновете през цялото време надуват едни бурии *smile* Така ще бъде и на световното *wink*

bacardy_breezer
15.06.2009 13:29

Абе имам 1 въпрос. Някой знае ли какво е това жужене ,което се чуваше през целия мач ?Незнам дали сте го забелязали ,но беше изключително дразнещо...Гледах ЮАР - Ирак в нета и Испания - Нова Зеландия по БНТ и в двата мача се чуваше някакво жужене (може би от публиката).

eagle92
15.06.2009 10:16

Ти мани БНТ,от следващия сезон по ТВ2 ШАМ.Лига,като ги знам и в ТВ2 какви са коментаторите,направо не ми се мисли *joking* *smile*

Cr_Rona7d0
14.06.2009 23:55

скучен мач но с много голове : ) а тия от бнт верну ми ебаха маиаката.... за нищо не стават според мене *lol*

Resorter
14.06.2009 23:54

Каквото и да си говорим, Алекси Сокачев е Номер 1. А БНТ никога няма да има свестен спортен екип.

ip
14.06.2009 23:50

От БНТ отново се подиграха със зрителите като извикаха двама учители по физическо за коментатори *joking* Цитирам: “ЦЕНТРИРАНЕТО Е ВИД ПОДАВАНЕ“(тъй ли ?!)“КОПВАНЕ С ПОДАВАНЕ“(чакай да помисля),“ТОПКАТА НЕ БЕ В ЗАСАДА“(no comment) и т.н. И едва не заспах с тоя монотонен коментар,който ни предложиха,все едно коментират регионално първенство по кърлинг..По raiuno даваха мача,но за жалост беше кодиран, Карлос Зампа със сигурност се е представил по-добре..нужни са хора като него,които се вживяват(което е меко казано за тоя лудия) в играта.С Томислав Русев и Николай Александров например щяхме да гледаме друг мач,те бяха уникални като коментатори на мачовете от Шампионска Лига,но това беше отдавна

rosen1968
14.06.2009 23:34

Испанците са в отвратително лесна група

maistorinho
14.06.2009 22:58

Няма значение какви са Нова Зеляандия-турнира по традиция включва шампионите на:Африка,Азия,Европа,Сев. Америка,Юь, Америка,Световния шампион и домакина на световно и респективно на Купата на конфедерациите.Таз годишния според мен е лишен от голяма интрига до финала,където мисля ще играят Испамия и Бразилия и там вече нямам твърдо мнение за победител...

breezer_fan

Истинската форма на Ла Фурия ще се види ,когато се изправят срещу Селесао и/или Скуадра Адзура

LFC_T9_G8
14.06.2009 22:42

според мен поне още 2-3 гола ще има за Испания .. както се е започнало *joking* .. и то повечето играчи там от Ливърпул .. все едно - Нова Зеландия с/у Ливърпул хаха .. айде .. чакаме още голове

Ginekologa
14.06.2009 22:33

ЧЕ КВИСА НОВА ЗЕЛАНДИЯ НОРМАЛНО И 6.7 ДА СТАНАТ *devil* *joking*

fena_man_utd
14.06.2009 22:22

Много слабо първо полувреме за испания.Дано второто поне вкарат някой и друг гол. *joking*

Kura_na_qnko
14.06.2009 22:19

Много успорвано първо полувреме , всичко остава отворено за втората част . Според мен мачът ще завърши при равен резултат *joking* *lol*