ЦСКА направи равен с Гент

20:29
Отборът на ЦСКА направи второ поредно равенство на подготвителния си лагер в Холандия, след като завърши 1:1 срещу белгийския Гент.

В началните минути на проверката футболистите на "червените" бяха припряни и допуснаха гол във вратата си в 10-ата минута. Тогава Рамо Гершон беше остане непокрит на границата на наказателното поле и с плътен шут препарира Стоян Колев – 1:0. След това футболистите на ЦСКА започнаха да атакуват повече и след половин час игра Тони Силва израни след пас с глава на новото попълнение Маркиньос. До края на полувремето Иван Стоянов пропиля отличен шанс да изведе ЦСКА напред.

След почивката на терена се появи последният нов играч на "армейците" Сендрино Мисиджан, както и каращият проби Кристиян Супусена. Холандският защитник обаче получи контузия в коляното и в 85-ата минута беше заменен от Брайън Ереро. До края не падна нов гол и така столичани записаха ново реми, след като преди няколко дни направиха 1:1 и с руския Криля Советов.

Следващата проверка на ЦСКА е на 1 юли, а съперник е Роял Уайт Стар от Брюксел.

Съставът на ЦСКА: Стоян Колев, Апостол Попов (60-Сендрино Мисиджан, 85-Брайън Ереро), Пламен Крачунов (45-Кристиян Супусепа), Александър Тунчев, Венцислав Василев, Ивайло Чочев (55-Еденилсон Бергонси), Стивън Сънди, Иван Стоянов (59-Неманя Милисавлевич), Тони Силва (86-Петър Витанов), Антон Карачанаков (72-Борис Галчев), Маркиньос (68-Иван Маркович).