Жените приключиха участието си в Мондиала със загуба

23:25
Българският национален отбор по волейбол (жени) приключи участието си на Мондиала в Италия със загуба от Холандия с 1-3 гейма (26:24; 21:25; 23:25; 16:24).  Лъвиците бяха без две от най-добрите си състезателки – Добриана Рабаджиева и Емилия Николова, които отсъстваха поради здравословни причини.  В първия гейм българските волейболистки направиха почти невъзможното, след като спасиха 7 гейм бола и в крайна сметка спечелиха сета, но силите им стигнаха само до един гейм. В останалите 3 части Лалетата бяха по-добри в атака, а нашата защита пострада именно от това.

СТАРТОВ СЪСТАВ: Диана Ненова, Кремена Каменова, Христина Русева, Елица Василева, Страшимира Филипова (к), Елена Колева, Мария Филипова (л).

ПЪРВИ ГЕЙМ: Лъвиците имаха предимство по време на първото техническо прекъсване като водеха с 8-4. След серия от три точки за холандките Кузюткин поиска прекъсване.  След проблеми на блок допуснахме изравняване при 11-11. Играта тръгна точка за точка, но второто техническо прекъсване в гейма беше 16-15 за България след блок на Филипова. В следващите минути холандските демонстрираха високо ниво в защита и поведоха при 20-17. При 21-17 Кузюткин взе нов тайм аут. Въпреки че изглеждаше, че сме загубили концентрация в края, успяхме да спасим два гейм бола и при 24-20 Фермеулен прекъсна играта. Това не помогна и при 24-22 отново имаше почивка по желание на холандския наставник. След добри изяви в атака изравнихме при 24-24 и поведохме при 25-24, а мощна атака на Елица Василева сложи край на спора в гейма при 26-24 в наша полза.

ВТОРИ ГЕЙМ: Холандия поведе с 3-0, а по време на първото прекъсване в гейма вече имаше предимство от 4 точки ( 8-4).  Доближихме се до холандските волейболисти и Фермуелен веднага взе тайм аут при 11-10 в полза на неговите възпитанички. Сервисът на Лалетата разколеба нашето посрещане и по време на воторото техническо прекъсване те вече водеха с 16-11. Холандия запази преднината си и при 19-13 Кузюткин поиска прекъсване.  Българското нападение заработи и при 22-19 холандският наставник на свой ред взе тайм аут.  След видео чек Холандия затвори частта при 25-21 и изравни резултата в геймовете за 1-1.

ТРЕТИ ГЕЙМ: Отново Холандия поведе в първите минути на частта и първото прекъсване беше при резултат 8-5 в полза на Лалетата. „Дишахме във врата на съперничките“  в следващите минути, но моментна загуба на концентрация доведе до предимство от 3 точки за холандските волейболистки при 16-13.  В следващите минути българското нападение заработи и направихме серия от 4 точки, след което при 17-16 Фермуелен взе тайм аут. Играта тръгна точка за точка, а феновете в ПалаПанини аплодираха изпълненията и на двата отбора.  Поведохме при при 19-20 и холандският наставник взе прекъсване. Играта на нерви продължи и при 21-21 същото направи и Кузюткин. При 22-23 руснакът отново прекъсна играта. Ас на Флиер обаче сложи край на гейма и Холандия поведе с 2-1 гейма след 25-23.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ: Взехме инициативата в началото (6-3), но холандките изравниха (6-6) и след добри изяви на блок от тяхна страна първото техническо прекъсване дойде при резултат 8-6 в тяхна полза. Холандките намериха своя ритъм и затрудниха българската защита (12-8). Проблемите за българския тим продължиха и по време на второто техническо прекъсване  Лалетата водеха с 16-11. Холандките натрупаха още по-голяма разлика и при 20- 14 Кузюткин прекъсна играта.  Това обаче не помогна и загубихме гейма с 16:24, а с това и срещата с 1-3 гейма.