Гришо с бърза победа на старта в Шанхай

17:09
Първата ракета на България Григор Димитров разби Денис Истомин с 6-3, 6-3 за малко повече от час и се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Шанхай.

Гришо започна двубоя на Централния корт ударно, като взе 8 поредни точки, за да пробие съперника си и след това да затвърди пробива. Той не изпусна преднината си до края на сета и поведе в резултата.

Един пробив бе достатъчен на българина във втората част, за да стигне до крайния успех след час и 4 минути.

По този начин Димитров се класира за втория кръг на турнира, където ще се изправи срещу французина Жулиан Бенето или участващия с уайлд кард Дзе Джън. При нова победа хасковлията най-вероятно ще срещне намиращия се в страхотна форма Кей Нишикори. Димитров трябва да постигне много силен резултат в Шанхай, ако иска да запази шансовете си за участие на Финалите на световния тур в Лондон.