Гришо си спечели среща с Федерер

23:43
Григор Димитров победи без никакви проблеми канадеца Вашек Поспишил и се класира за 1/4 финалите на силния турнир в Базел. В следващия кръг съперник на Гришо ще бъде неговия идол Роджър Федерер.

Срещу Поспишил българинът направи по два пробива в двата сета и стигна до крайния успех след само 64 минути игра. 23-годишният хасковлия досега не се беше изправял срещу една година по-възрастния от него канадец.

По-рано днес Роджър Федерер се класира за 1/4 финалите на домашния турнир, след победа над Денис Истомин от Узбекистан в три сета. Швейцарецът загуби първия сет с 3-6, но взе следващите две части с 6-3 и 6-4. Григор има само един мач срещу Маестрото. Той се игра миналата година, отново в Базел и пак в същата фаза. Именитият швейцарец спечели двубоя с 6-3, 7-6 (7-2). Тази година Федерер спечели 4 турнира - два от сериите Мастърс в Шанхай и Синсинати, като и надпреварите в Хале и Дубай.