Пиронкова приключи в София със загуба

19:52
Първата ракета на България Цветана Пиронкова загуби от Карла Суарес Наваро с 6:7(2), 1:6 в последния си мач от Турнира на шампионките в София.

По този начин пловдивчанката не успя да запише победа в третото си участие в надпреварата и приключва с баланс от три загуби. С успеха си Суарес Наваро от своя страна се класира за полуфиналите в София за сметка на Доминика Цибулкова. Словачката спечели прекия мач между двете, но има по-лоши показатели в геймово отношение и затова отпада от битката за титлата.

Днешният мач бе напълно равностоен в първия сет, като съперничките си размениха по два пробива, преди да стигнат до тайбрек. В него обаче Суарес Наваро игра много силно и даде само две точки на Цвети. Във втората част Пиронкова нямаше сили да се противопостави на испанката и спечели само един гейм, преди да загуби след час и 28 минути игра.